Oficjalna strona Gminy Mstów
Piątek, 10 styczeń 2025, imieniny: Wilhelma, Dobrosława, Danuty
A- A+

JAK MINĄŁ ROK – WYDARZENIA / 2013-12-31

Rok 2013 to nie tylko nowe inwestycje w gminie Mstów, ale także ciekawe imprezy i projekty  promujące gminę.  W tym roku przygotowano  trzy filmy reklamowe. Zrealizowane są pod hasłem i z logo „Zakochaj się w Mstowie”. Pokazują najciekawsze miejsca w gminie – klasztor, pozostałości kompleksu stodół, Skałę Miłości, zbiornik Tasarki, Przeprośną Górkę i sady oraz jak można aktywnie wypoczywać w gminie Mstów - kajaki, rowery i nordic walking. Wersje: 15-sekundowa, 30-sekundowa oraz 2 i półminutowa prezentowane są na imprezach, spotkaniach i targach.


15-sekundowy film promował  gminę Mstów na stadionie żużlowym w Częstochowie. Wyświetlany był także  na telebimie przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i al. Armii Krajowej.  Kierowcy oczekując na zmianę świateł przy jednym z największych skrzyżowań w Częstochowie mogli podziwiać piękne zakątki gminy.

Gmina Mstów nie zapomniała także o promocji mstowskich sadów. We wrześniu zorganizowała imprezę Święto Jabłka Owocowo w Mstowie. Na mstowskim rynku królowało jabłko. Po raz pierwszy gmina Mstów rozstawiła  promocyjny namiot z napisami „Owocowo w Mstowie”, „Zakochaj się w Mstowie” oraz adresem internetowym gminy. Na stoisku częstowano odwiedzających imprezę jabłkami także pieczonymi z konfiturą oraz sokiem jabłkowym. Były ciasta upieczone przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich – oczywiście z jabłkami. Smakołyki cieszyły się ogromnym powodzeniem. Święto Jabłka odwiedził Mariusz Kleszczewski wicemarszałek województwa śląskiego i prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej, przyjechała również Joanna Jaroszyńska autorka hasła i logo Owocowo w Mstowie. Jej praca dyplomowa promowała mstowskie sady we Francji, bo  Owocowo w Mstowie  odwiedziło   Międzynarodowe Biennale Designu w Saint-Etienne .

Gmina Mstów wspólnie ze Stowarzyszeniem „Partnerstwo Północnej Jury”, Bractwem Kuźnic i Stowarzyszeniem „Razem na wyżyny” realizuje projekt „Questing – edukacyjnym sekretem turystycznym”. Projekt  ma poszerzyć ofertę turystyczną oraz popularyzować questing jako ciekawą formę aktywnego wypoczynku. Ma promować region i aktywizować mieszkańców.
Trasę pierwszego mstowskiego questu przygotowali:  harcerze z 25 Mstowskiej Drużyny Harcerskiej Piorun, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, mieszkańcy gminy, pracownicy GOK-u i Urzędu Gminy oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Partnerstwo Północnej Jury.
Karta wyprawy mstowskiego questu jest już gotowa. Pierwszy mstowski quest jest typowo historyczny i wytyczona trasa przebiega pod hasłem  M jak Mstów: Śladami historii po grodzie Mstawa.  Wiedzie przez najciekawsze miejsca m. in.:   klasztor, pozostałości zespołu stodół, mstowski rynek oraz cmentarz i promuje bogatą historię Mstowa. Przygotowane są wierszowane wskazówki, które doprowadzą do miejsca ukrytego skarbu. Podczas wędrówki uczestnicy zabawy muszą odnaleźć ukryte litery, które na końcu utworzą hasło związane z tematyką tkactwa i dzięki niemu mogą otrzymać skarb.
Karta wyprawy jest ładnie opracowana i wydana.  Są w niej umieszczone wierszowane wskazówki, dzięki którym turyści odnajdują kolejne miejsca na trasie znajdując odpowiedzi na zagadki. 


W tym roku największą imprezę plenerową  w gminie Mstów - Noc Świętojańską zorganizowano w nowym miejscu. Mieszkańcy gminy spotkali się na  zmodernizowanych i rozbudowanych obiektach LKS Warta Mstów. Noc Świętojańska połączono z uroczystym otwarciem obiektów.    Nowoczesne obiekty zapewniły doskonałe warunki do zabawy, wygodne dla uczestników i organizatorów. Nowy budynek był wykorzystany jako estrada widowiskowa, a publiczność bawiła się na boisku.

2013-12-wydarzenia-01.jpg  2013-12-wydarzenia-02.jpg

2013-12-wydarzenia-03.jpg  2013-12-wydarzenia-04.jpg

Noc Świętojańska

2013-12-wydarzenia-05.jpg

"Questing – edukacyjnym sekretem turystycznym"

2013-12-wydarzenia-06.jpg  2013-12-wydarzenia-07.jpg

2013-12-wydarzenia-08.jpg  2013-12-wydarzenia-10.jpg

"Owocowo w Mstowie"

Wstecz