Oficjalna strona Gminy Mstów
Wtorek, 16 lipiec 2024, imieniny: Mariki, Benity, Eustachego
A- A+

XVI ŚWIĘTO MUZYKI / 2014-11-08

2014-11-plakat.jpg

GOK we Mstowie i Stowarzyszenie Przyjaciół Gaude Mater zapraszają 15 listopada do Klasztoru Kanoników Regularnych na koncert z okazji Święta Muzyki. Wystąpią - oboista Tytus Wojnowicz i organista Jan Bokszczanin. Zaproszeni muzycy to jedni z najwybitniejszych wirtuozów swoich instrumentów. Prowadzą również działalność pedagogiczną jako wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertują wspólnie od kilku lat. Ich dorobkiem jest płyta „Oblivion” wydana w 2011 roku.

Początek koncertu o godz. 19.00.

 

Tytus Wojnowicz studiował grę na oboju w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Staatliche Hichschule für Musik we Freiburgu. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów wykonawczych. Koncertował niemal we wszystkich prestiżowych salach Europy, a także na Tajwanie, w Stanach Zjednoczonych - w tym w Carnegie Hall - oraz Azji i Afryce. Miał okazję występować wraz z Nigelem Kennedy w ramach trasy koncertowej „The Bach & Vivaldi Experience”. Od 1989 roku jest członkiem Warszawskiego Kwintetu Dętego „Da Camera”. Założył i kieruje zespołem „Ensemble de Narol”. Jako solista i kameralista współpracuje z wieloma orkiestrami, jednocześnie prowadzi aktywne życie pedagogiczne. Na swym koncie ma liczne nagrania, w tym kilka płytowych. Jego debiutancki album zatytułowany „Tytus” uzyskał status potrójnej płyty platynowej oraz nominację do nagrody Fryderyków '96.

 

Jan Bokszczanin – organista ur. w 1974 w Astrachaniu (Rosja). W 2000 roku ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Joachima Grubicha. W późniejszych latach był stypendystą doktoranckim w University of North Texas (USA). Koncertuje w kraju i za granicą (Białoruś, Dania, Finlandia, Litwa, Niemcy, Rosja oraz USA). Współpracuje z wieloma zespołami kameralnymi i orkiestrami, m.in. z Concerto Avenna, Camerata Vistula, Musicae Antiquae Collegium Varsoviense, Państwową Akademicką Orkiestrą Symfoniczną Republiki Białoruskiej, Łomżyńską Orkiestrą Kameralną im. Witolda Lutosławskiego. Nagrał piętnaście płyt CD z muzyką organową. Jedna z nich otrzymała I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów i Multimediów – Niepokalanów 2000, a cztery inne były nominowane do nagrody „Fryderyk”.

W swym bogatym repertuarze posiada utwory kompozytorów współczesnych; są wśród nich kompozycje lub aranżacje jemu dedykowane.

Wstecz