Oficjalna strona Gminy Mstów
Poniedziałek, 06 styczeń 2025, imieniny: Kacpra, Melchiora, Baltazara
A- A+

AUTOBUS ENERGETYCZNY - MOBILNE CENTRUM EDUKACYJNO - INFORMACYJNE PRZECIWDZIAŁANIA ZMIANOM KLIMATU / 2015-08-24

29 sierpnia od godziny 9 do 17 na mstowskim rynku, będzie można zwiedzić nietypową wystawę – Autobus Energetyczny.


Głównym celem kampanii przygotowanej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii, jest zwiększenie świadomości społecznej na temat przyczyn zachodzenia zmian klimatu, działań, jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać oraz zachęcenie każdego z odbiorców kampanii do podejmowania kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole, lokalnym środowisku.


2015-08-autobus-02.jpg



Narzędziem realizacji celu jest mobilne centrum informacyjno-edukacyjne. Centrum to znajduje się w autobusie miejskim, która zostało wyposażone w modele, makiety, tablice prezentujące najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej.



 -Zadaniem autobusu energetycznego jest docieranie z programem edukacyjnym bezpośrednio do mieszkańców gmin i podnoszenie świadomości ekologicznej w szerokich grupach społecznych (reprezentanci władz samorządowych, przedsiębiorcy, mieszkańcy gmin).

- W ramach realizacji projektu planowane jest przeprowadzenie kampanii edukacyjnej na terenie 200 gmin. Eksperci jeżdżący autobusem tworzą grupę doradczą, która oferuje nieodpłatną, niezależną i najbardziej aktualną wiedzę na tematy związane ze zmianami klimatu i efektywnością energetyczną.



2015-08-autobus-01.jpg



Autobus informacyjno-edukacyjny daje możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami gmin, przedsiębiorstw, zainicjowania zmian w zachowaniach konsumentów, nawiązania kontaktu i współpracy z decydentami oraz pobudzenia inicjatyw mających na celu poszanowanie energii a tym samym przeciwdziałąjące zmianom klimatu na poziomie samorządowym oraz wśród małych i średnich przedsiębiorstw.

W ramach działań planujemy również zbieranie i rozpowszechnianie dobrych praktyk – działań mających na celu zapobieganie zmianom klimatu.



Realizacja 16 kampanii wojewódzkich rozpoczęła się w październiku wizytą w województwie łódzkim. Każda kampania wojewódzka trwa ok. miesiąca. W czasie wizyty autobusu, eksperci udzielają porad na pokładzie autobusu, prezentują zainstalowane modele, przeprowadzają nieodpłatne szkolenia w urzędach gmin, szkolenia dla przedsiębiorców oraz warsztaty dla uczniów. Kampanii towarzyszą działania medialne w prasie, radiu i internecie.

Zapraszamy!!!

Wstecz