"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" / 2016-11-23
W ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” do czytania bajek w Przedszkolu w Wancerzowie został zaproszony również Wójt gminy Mstów.
- „W naszym przedszkolu (Przedszkolu w Wancerzowie- przyp.red.) akcję rozpoczęliśmy 5 lat temu. Oprócz codziennego czytania bajek przez nauczycieli do akcji dołączyli się rodzice, którzy bardzo chętnie przychodzą i czytają swoje bajki z dzieciństwa lub ulubione bajki swoich pociech” – tłumaczy Magdalena Całusińska, nauczycielka z Przedszkola w Wancerzowie.
- „W tym roku zamysł tej akcji był taki, żeby zaprosić do czytania bajek osoby z zewnątrz placówki. Rozumiejąc i doceniając inicjatywę z jaką wyszliśmy, osoby zaproszone włączyły się do akcji lub potwierdziły swoje uczestnictwo” – dodaje.
Wójt Tomasz Gęsiarz odwiedził Przedszkolaków w środę 16 listopada. Dzieci wybrały do czytania bajkę, której głównym bohaterem był jelonek Bambi.
Z uwagą i bardzo cierpliwie słuchały treści czytanej bajki, a później zaprosiły Wójta na słodki poczęstunek. Była to też okazja do rozmowy i do zadawania wielu ciekawych pytań.
*************************
Cała Polska czyta dzieciom jest to kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.
Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.
Lata przedszkolne to dla każdego dziecka czas niezwykle intensywnego poznawania świata i nabywania wiedzy. Podstawowym narzędziem poznawczym oraz prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie jest język. To nasz największy sojusznik w kontaktach z innymi. Wprowadzając codzienne czytanie, przedszkole może pomóc dzieciom w dobrym opanowaniu ojczystego języka.
Relację nadesłała: Magdalena Całusińska