Oficjalna strona Gminy Mstów
Poniedziałek, 23 grudzień 2024, imieniny: Wiktorii, Sławomiry, Jana
A- A+

MAPA GMINY MSTÓW – JUŻ WYDANA! / 2011-09-19

Ukazała się pierwsza- samodzielna mapa gminy Mstów. Jest wydana w nakładzie 6 tysięcy egzemplarzy.m2011_09_mapka.jpg

To bardzo ważne dla promocji gminy wydawnictwo. Jest to bardzo dokładna mapa gminy i najbliższej okolicy – od Częstochowy aż do Garnka. W ten sposób obejmuje miejsca, w których rozpoczynają się i kończą spływy kajakowe – podkreśla Adam Markowski zastępca wójta gminy Mstów. Mapa zawiera dokładne opisy i kilometraż szlaku kajakowego oraz wskazuje dogodne miejsca wodowania. W części opisowej znajdują się wskazówki dotyczące trasy spływu. Dzięki nim kajakarze dowiadują się co można zobaczyć i na co trzeba uważać.
Mapa gminy pokazuje wszystkie najważniejsze i najciekawsze miejsca – góry, wzniesienia, skałki, jaskinie oraz miejsca ważne historycznie.
Są na niej naniesione nazwy dróg oraz co jest zupełną nowością – nazwy ulic w Siedlcu i Gąszczyku – przyjęte uchwałą Rady Gminy w sierpniu tego roku. Jest doskonałym „drogowskazem” dla kierowców i rowerzystów oraz tych, którzy chcą turystycznie gminę odwiedzić. Dziękuję wszystkim osobom, które współpracowały przy tworzeniu mapy, nanosiły swoje uwagi wzbogacając efekt końcowy – dodaje Adam Markowski.

Mapa gminy Mstów jest bardzo dokładna w skali 1:25 000. Zawiera powiększoną mapkę Mstowa i Wancerzowa oraz terenów rekreacyjnych nad Wartą. Zawiera również mapkę z podziałem gminy na sołectwa. Mapa zawiera tradycyjne nazwy dróg jak np. droga olsztyńska, srocka i brzyszowska. Dzięki konsultacjom i poszukiwaniom w dokumentach ewidencyjnych naniesiono na nią ujednolicone nazewnictwo. Tak jest w przypadku Góry Szwajcera, którą różnorodnie określano – Górą Kamień, Górą Szwajcara albo Szweizera. Podobnie jest ze Skałą Miłości – tak by już nie używać innych określeń np. Skały Miłosnej.
W części opisowej znajduje się wiele pięknych zdjęć, w tym przyrodniczych Jerzego Zygmunta i Krzysztofa Pierzgalskiego. Przy opisach Warty w części dotyczącej spływów kajakowych, Urząd Gminy współpracował z Markiem Lipińskim, autorem wielu publikacji na temat Warty. Część opisowa to: przełom Warty, szlak kajakowy od Częstochowy do Garnka, opis tej trasy oraz zbytki kultury gminy Mstów, wybrane szlaki turystyczne i charakterystyka gminy Mstów.
Mapa była konsultowana z radnymi, sołtysami, nauczycielami oraz z mieszkańcami gminy na stronie internetowej Urzędu Gminy.
Mapa będzie promowała gminę na targach turystycznych. Można ją także kupić w punktach informacji turystycznej.

Wstecz