Konferencja i podsumowanie konkursu kulinarnego PPJ / 2020-10-06
1 października br. w Żarkach odbyła się konferencja nt. rozwoju przedsiębiorczości i aktywizacji lokalnej społeczności Stowarzyszenia „Partnerstwo Północnej Jury” (PPJ).
Celem realizowanego spotkania była aktywizacja i wzmocnienie wiedzy w zakresach tematycznych, ujętych w ramowym programie konferencji. Konferencja została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej - w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Spotkanie otworzył i prowadził Dyrektor Biura PPJ Jerzy Motłoch, który na wstępie powitał wszystkich zaproszonych gości. Konferencję swoją obecnością uświetnili m.in:
- Dyrektor Departamentu Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, Andrzej Perliński
- Zastępca Dyrektora Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Tomasz Wiekiera.
Nie mogło zabraknąć na spotkaniu włodarzy partnerskich gmin Stowarzyszenia PPJ, a także najważniejszych uczestników spotkania tj. zwycięzców i laureatów konkursu kulinarnego pt. „Dziedzictwo kulinarne Partnerstwa Północnej Jury inspiracją do rozwoju przedsiębiorczości i aktywizacji lokalnej społeczności”.
W trakcie konferencji, Dyrektor PPJ Jerzy Motłoch wraz z Dyrektorem Departamentu Terenów Wiejskich Andrzejem Perlińskim, Zastępcą Dyrektora ŚODR Tomaszem Wiekierą i włodarzami partnerskich gmin uroczyście wręczyli nagrody wraz z gratulacjami zwycięzcom i laureatom konkursu kulinarnego, który był realizowany w okresie czerwiec- październik 2020r. przez Stowarzyszenie PPJ, w partnerstwie z: Śląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Gminą Janów, Gminą i Miastem Koziegłowy, Gminą Lelów, Gminą Mstów, Gminą Niegowa, Gminą Olsztyn, Gminą Poraj, Gminą Przyrów, Miastem i Gminą Żarki.
Jednym z laureatów konkursu jest Koło Gospodyń Wiejskich z Brzyszowa. W imieniu Pań z KGW nagrodę (zestaw patelni tefal) odebrała Sołtys Brzyszowa, Ewelina Kaleta. Gratulujemy!
W trakcie posiedzenia można było też wysłuchać niezwykle inspirujących prelekcji wygłoszonych przez Panią Beatę Fąferę ze ŚODR w Częstochowie, która w wyczerpujący sposób omówiła tematy dotyczące:
- wspierania tworzenia sieci współpracy partnerskiej dotyczącej rolnictwa i obszarów wiejskich Stowarzyszenia „Partnerstwo Północnej Jury” przez podnoszenie poziomu wiedzy w tym zakresie
- a także ideę Slow life na obszarze Stowarzyszenia PPJ, jako przykład promocji wsi jako miejsca do życia i rozwoju zawodowego.
Więcej: http://www.jura-ppj.pl/aktualnosci/1007
http://www.mstow.pl/art/3998,ii-etap-konkursu-kulinarnego-ppj Wstecz