Przebudowa drogi transportu rolnego w Mstowie / 2023-12-19
Przebudowany został ponad półkilometrowy odcinek drogi transportu rolnego w Mstowie. Po wykonaniu tej inwestycji powstało nowe, bezpośrednie połączenie (o nawierzchni asfaltowej) między miejscowościami: Mstów i Małusy Wielkie.
>> Jest to droga gminna, dojazdowa do pól i sadów. Od północy łączy się z drogą wojewódzką DW786 w Mstowie, od południa – z drogą transportu rolnego w kierunku Małus Wielkich.
>> Wykonany odcinek przed inwestycją posiadał liczne wyboje, nierówności – które uniemożliwiały przejazd. Inwestycja przyczyni się do poprawy funkcjonalności drogi i polepszenia jej parametrów technicznych.
>> Teraz będzie to ciekawe połączenie turystyczne, szczególnie dla rowerzystów i pieszych – teren ten jest wyjątkowo interesujący (z pięknymi widokami) na rowerowe przejażdżki czy spacery.
Nazwa zadania: Przebudowa drogi transportu rolnego w Mstowie (długość odcinka: 564,5 mb)
Zakres wykonanych prac:
- roboty ziemne (korytowanie),
- wzmocnienie podłoża poprzez stabilizację,
- dwie warstwy podbudowy z kruszywa kamiennego,
- nawierzchnia asfaltobetonowa (warstwa wiążąca i ścieralna),
- pobocza utwardzone kruszywem kamiennym,
- ułożenie rur ochronnych na istniejącym uzbrojeniu,
- wykonanie mijanki o pełnej konstrukcji,
- zagospodarowanie przyległego terenu,
- regulacja istniejącego uzbrojenia (zasuwy, hydranty, włazy).
Wykonawca: Hucz Sp. z o.o. Sp.k. (ul. Częstochowska 14; 42-283 Boronów)
Więcej: https://www.mstow.pl/art/4772,przebudowa-drogi-transportu-rolnego-w-mstowie
>> W 2021 r. był wykonany I etap (od strony Małus Wielkich https://www.mstow.pl/art/4399,droga-transportu-rolnego-w-malusach-wielkich),
>> w 2022 r. kolejne dwa etapy (w Małusach Wielkich i w Mstowie) https://www.mstow.pl/art/4567,remont-drogi-wewnetrznej-w-malusach-wielkich https://www.mstow.pl/art/4608,przebudowa-drogi-transportu-rolnego-w-mstowie.
*** "Szlak Warowni Jurajskich" (punkt startowy to Klasztor w Mstowie) - szlak turystyczny na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, na którego trasie leżą m.in. ruiny strażnic (Suliszowice, Przewodziszowice, Łutowiec, Ryczów), zamków (Ostrężnik, Morsko, Ogrodzieniec, Pieskowa Skała, Ojców) czy rezerwaty (Ostrężnik, Góra Zborów, Smoleń). Oznaczony jest kolorem niebieskim i ma długość 152 km.