Oficjalna strona Gminy Mstów
Wtorek, 16 lipiec 2024, imieniny: Mariki, Benity, Eustachego
A- A+

LEKKOATLECI MISTRZEM, LEKKOATLETKI TRZECIE !!! / 2012-05-16

Wielkim sukcesem reprezentantów Gimnazjum w Mstowie zakończyła się Gimnazjada Powiatu Częstochowskiego w Lekkiej Atletyce rozegrana 14 maja w Częstochowie. Po raz pierwszy w historii  chłopcy zajęli pierwsze miejsce, wygrywając w wielkim stylu i z dużą przewagą nad rywalami! Chwile radości przeżyły także dziewczęta zajmując trzecie miejsce.

Obie drużyny uzyskały awans do zawodów rejonowych, które odbędą się 18.05.2012. Cała drużyna chłopców uzyskała wartościowe rezultaty. Indywidualnie mistrzami powiatu częstochowskiego zostali Łukasz Małolepszy w biegu na 1000 metrów, Adam Stefaniak w pchnięciu kulą i Paweł Juchnik w skoku wzwyż.

Srebrne medale zdobyli Daniel Chmielarz w pchnięciu kulą i Ernest Mazanek w skoku w dal. Na najniższym stopniu podium stanęli Michał Kowalczyk w biegu na 100 metrów, Łukasz Frukacz w biegu na 300 metrów i Michał Gloc w biegu na 1000 metrów.

Wśród dziewcząt mistrzem powiatu w skoku wzwyż została Magda Szczypiór, a Klaudia Kyzioł zajęła drugie miejsce. Gimnazjum Mstów chłopcy: Michał Kowalczyk, Radek Grabowski – 100 metrów, Krystian Boral, Patryk Kloczkowski, Łukasz Frukacz – 300 metrów, Michał Gloc, Łukasz Małolepszy – 1000 metrów, Ernest Mazanek – skok w dal, Paweł Juchnik – skok wzwyż, Daniel Chmielarz, Adam Stefaniak, Piotr Jaksender – pchnięcie kulą. Opiekunowie: Paweł Derda, Piotr Ujma Gimnazjum Mstów dziewczęta: Adrianna Kwiatkowska, Angelika Sztoner, Aleksandra Sieradzka – 100 metrów, Justyna Grzesik, Magdalena Purgal, Kamila Grodecka – 300 metrów, Angela Walaszczyk – 600 metrów, Klaudia Kyzioł, Magdalena Szczypiór – skok wzwyż, Karolina Klub, Sylwia Jaksender, Ewelina Motłoch – pchnięcie kulą. Opiekunowie: Teresa Nowakowska, Magdalena Zgardzińska, Irena Smołucha